Ciąg dalszy batalii o „podatek denny”

Nasze wysiłki dotyczące wyjaśnienia wszystkich niejasności związanych z ustawą Prawo Wodne nie ustają. Na ten moment posiadamy opinię prawną kancelarii specjalizującej się w tej tematyce (więcej w tym wpisie), otrzymaliśmy również interpretacje prawne Biura Analiz Sejmu i Senatu. Mimo posiadania tych wszystkich dokumentów Ministerstwo i Wody Polskie nie chcą skonfrontować się z przedsiębiorcami. W tej chwili Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad ustawą Prawo Wodne (treść listu poniżej).

Czując się pomijanym w dyskusji przedsiębiorcy zdecydowali się wystąpić do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Adama Abramowicza. Jako organ reprezentujący przedsiębiorców występuje Lokalna Organizacja Turystyczna Mazury. Rzecznik sprawą się zainteresował i podjął się mediacji.

W tej chwili, aby sprawa nabrała rozpędu i znaczenia, zbieramy zainteresowane podmioty i zwracamy się do nich z ogromną prośbą o wypełnienie wniosku do Rzecznika. Do wniosku należy załączyć oświadczenie (oba pisma poniżej) i wysłać oryginały pocztą na adres oddziału terenowego w Białymstoku:

 

Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Oddział Terenowy w Białymstoku

ul. Ciepła 1 lok.10, 15-472 Białystok

 

oraz  e-mailem na adres: bialystok@rzecznikmsp.gov.pl

 

Prosimy o wydrukowanie obu dokumentów i wysłanie ich na adres powyżej.  Będziemy wdzięczni również za wysłanie potwierdzenia nadania na adres mailowy LOT Mazury: lot@lotmazury.pl

Będziemy bardzo wdzięczni za każdy wypełniony wniosek. W tej chwili wysłaliśmy ich już ponad dwadzieścia; zdaje się, że w przypadku tej sprawy, liczba wnioskodawców odgrywa znaczącą rolę. O postępach w sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

odpowiedz ministerstwo

Dokumenty do wydrukowania i wysłania pocztą:

oświadczenie MSP

Wniosek do Rzecznika MŚP