top of page

GOLAS Festiwal – Giżycka Otwarta Letnia Akademia Sztuki

26. czerwca, w ogrodzie przy pracowni ceramicznej Maszkarada, odbyła się pierwsza edycja Giżyckiej Otwartej Letniej Akademii Sztuki czyli GOLAS. Świetna organizacja, bogaty wachlarz zajęć, profesjonalni nauczyciele i wyjątkowa oprawa graficzna – to sprawiło, że wydarzenie było od początku skazane na sukces.

Na relację z wydarzenia i bogaty reportaż zdjęciowy autorstwa Agaty Warkowskiej zapraszają organizatorzy.
Celem festiwalu było umożliwienie mieszkańcom Giżycka oraz gościom wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach artystycznych. Zaproszeni goście skorzystali z bezpłatnych warsztatów rysunku, rzeźby, tkactwa, grafiki, oraz ceramiki. Najmłodsi goście podziwiali przedstawienia teatru Kamishibai. Każdy mógł przyłożyć rękę do tkanego wspólnie dywanu, wykonać odbitkę festiwalowego logo oraz wziąć udział w pokazie animacji świetlnych. Była to również okazja do zakupu prezentowanych przez artystów przedmiotów i usług. Młodzież zainteresowana nauką na kierunkach artystycznych miała szansę porozmawiać z plastykami i omówić swoje prace.


Czy GOLAS się udał ?

Opinie festiwalowych gości dowodzą, że tak! Osoby, które były z nami, podkreślają unikatowy charakter wydarzenia, rodzinną atmosferę, urok miejsca i ogromne zaangażowanie prowadzących warsztaty. Udało się to osiągnąć dzięki pomocy wielu osób, od pracowników UM Giżycko, LOT Mazury, aż po sąsiadów, którzy pożyczyli GOLASowi stoły i miejsca parkingowe. W bezpośrednią organizację oprócz Małgorzaty Lewczyk, zaangażowane były Katarzyna Dobrzyn (LOT Mazury i Topole rugs&crafts) oraz Anna Trzpil-Zagórska (logo i oprawa graficzna wydarzenia). Swojego wsparcia udzielił również Konik Kreatywny oraz Rękodzielnicze Rewolucje. Wszystkie zaangażowane w ten festiwal osoby zdeklarowały chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji. Rezerwujcie więc termin na pierwszą niedzielę wakacji 2023 i przybywajcie na GOLASa!

Relacja z wydarzenia: Małgorzata Lewczyk

Opmerkingen


bottom of page