top of page

Podsumowanie XI Rajdu Rowerowego Mazurskie Fortyfikacje 2024

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z jedenastej edycji Rajdu Rowerowego Mazurskie Fortyfikacje, który odbył się w dniach 3-5 maja 2024 roku. Organizatorem wydarzenia był LOT Mazury, a uczestnicy mieli okazję poznać mazurskie fortyfikacje oraz cieszyć się pięknem lokalnych krajobrazów.


DZIEŃ I (piątek) 03.05.2024

Rajd wystartował z Plaży w Wilkasach. Uczestnicy, pełni energii i entuzjazmu, wyruszyli na trasę, która prowadziła przez malownicze miejscowości takie jak Orło, Krzyżany, Ryn i wiele innych. Trasa pierwszego dnia liczyła około 60 km i obejmowała zwiedzanie schronów Giżyckiego Rejonu Umocnionego w okolicach miejscowości Krzyżany i Wejdyki. Dzień zakończył się spotkaniem przy ognisku w Resort Niegocin, gdzie uczestnicy mieli okazję posłuchać piosenek turystycznych w wykonaniu zespołu Acoustic Breeze. Pierwszy dzień był pełen wrażeń i przygód, a uczestnicy cieszyli się z możliwości eksploracji mazurskich fortyfikacji.


DZIEŃ II (sobota) 04.05.2024

Drugi dzień rajdu rozpoczął się ponownie na Plaży w Wilkasach. Trasa tego dnia była równie ekscytująca, prowadząc uczestników przez Giżycko, Kożuchy Wielkie, Kruklin, Sucholaski, Wydminy, Szczepanki, Lipińskie, Miłki, Wierciejki, i Rydzewo. Zwiedzano schrony Giżyckiej Pozycji Polowej oraz Giżyckiego Rejonu Umocnionego. Po przejechaniu 68 km, uczestnicy odpoczęli, korzystając z rejsu statkiem z Rydzewa do Wilkas. Wieczorem odbyło się kolejne spotkanie w Resorcie Niegocin. Pogoda sprzyjała rowerzystom, co dodatkowo uprzyjemniało całą wyprawę.


DZIEŃ III (niedziela) 05.05.2024

Ostatni dzień rajdu rozpoczął się trasą z Wilkas do Spytkowa, liczącą około 30 km. Uczestnicy zwiedzali schrony Giżyckiej Pozycji Polowej w Kolonii Pozezdrze. Finał rajdu odbył się w Wiosce Indiańskiej w Spytkowie, gdzie zorganizowano warsztaty chlebowe oraz rozlosowano nagrody wśród uczestników. Choć trasa ostatniego dnia była krótsza, uczestnicy nadal cieszyli się urokami mazurskiej przyrody i gościnnością lokalnych organizatorów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i zapraszamy na kolejne edycje!
Comments


bottom of page